pokaż menu

Wszywki alkoholowe Bydgoszcz

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonujemy w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasz-Gabinet to bezpieczne i profesjonalne wszywki alkoholowe esperal.

Kontakt

Wszywki alkoholowe (jak potocznie nazywa się esperal) to jedna z najpopularniejszych farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Zawarta w esperalu substancja czynna – disulfiram, wchodząc w reakcję nawet z niewielką dawką alkoholu, powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak: bóle głowy, bóle brzucha, nudności, napady lęku, skoki ciśnienia tętniczego, czy zaburzenia rytmu serca. Negatywne dolegliwości pojawiają się już po 10 minutach od spożycia substancji odurzającej i utrzymują przez 10-12 godzin. W skrajnych przypadkach reakcja disulfiramowa może doprowadzić nawet do śmierci. Wszywka alkoholowa ma działanie przede wszystkim awersyjne. O ile osoba uzależniona nie pije alkoholu, esperal nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Dopiero połączenie esperalu i alkoholu doprowadza do zatrucia organizmu i pojawienia się nieprzyjemnych objawów. Chory, wiedząc o tym, przestaje pić, a co za tym idzie, ma siłę i motywację do dalszego leczenia. Wszywka alkoholowa nie wchodzi w reakcję z innymi lekami oraz nie zaburza prawidłowego funkcjonowania.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Esperal jest dostępny w formie sterylnych tabletek. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej przeprowadza chirurg w znieczuleniu miejscowym. Podczas ok. półgodzinnej wizyty lekarz sprawdza ogólny stan pacjenta, przeprowadza kontrolę trzeźwości, a następnie wykonuje niewielkie nacięcie na skórze i umieszcza wszywkę alkoholową w warstwie mięśniowej (najczęściej w okolicy pośladka). Po zakończonym zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności fizycznej i zawodowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób uzależnionych, które nie chcą podjąć leczenia w obawie przed długotrwałym pobytem w szpitalu lub w ośrodku. Po ok. 10 dniach od wykonania zabiegu niezbędna jest ponowna wizyta w gabinecie w celu zdjęcia szwów. Implantacja esperalu wymaga pisemnej zgody chorego. Jest to więc forma leczenia szczególnie skuteczna u pacjentów współpracujących, którym wymuszona abstynencja pomaga w podjęciu długotrwałej terapii.  

Wszywki alkoholowe – dla kogo?

W naszej gabinecie w Bydgoszczy przeprowadzamy zabieg implantacji esperalu zarówno u chorych, którzy walczą z nałogiem od kilku, bądź kilkunastu lat, jak i u osób, które chcą rozpocząć abstynencję. Pacjentom, którym zależy na całościowym leczeniu, oferujemy tzw. komplety, obejmujące detoks, wszywkę alkoholową oraz spotkania motywujące z terapeutą. Kompleksowe leczenie jest najlepszym sposobem, aby pomóc choremu całkowicie wyjść z nałogu.

Esperal Bydgoszcz – opinie

Wszywki alkoholowe ze względu na specyficzny rodzaj oddziaływania wywołują niejednoznaczne opinie. Warto mieć na uwadze, że chociaż lek działa na płaszczyźnie fizjologicznej, ma wpływ przede wszystkim na psychikę pacjenta. Jednocześnie w przypadku osób pozostających w ciągu alkoholowym, wymuszona abstynencja bywa najskuteczniejszym, a często jedynym efektywnym sposobem działania. Esperal to również ekonomiczny i wydajny sposób walki z nałogiem. Jednorazowy zabieg implantacji wszywki alkoholowej zapewnia działanie leku nawet przez 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć, aby kontynuować terapię.

W naszym gabinecie w Bydgoszczy stosujemy esperal pochodzący bezpośrednio od producenta. Dzięki temu pacjenci mają gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu. Zespół naszych lekarzy to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu alkoholizmu. To wszystko sprawia, że pacjenci mogą liczyć na najwyższe standardy leczenia oraz profesjonalną opiekę bez względu na stopień uzależnienia.

Opinie pacjentów:

5 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 5 (5 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Wiedza

znamy się jak nikt inny na leczeniu alkoholizmu

Wyjątkowa opieka

wysoka dbałość o zdrowie pacjenta

Zadowoleni pacjenci

pomogliśmy już tysiącom pacjentów z całego kraju

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225